Oddíl Tuláci Malešice

Pražské věže

Pražské věže

Sešli jsme se před Hostýnskou. Jeli jsme autobusem číslo 168 na prvního Želivského a pokračovali tramvají číslo 10 na Karlák. Každý dostal průkazku, kterou se na nebo u věže prokazoval. Tam jsme vystoupili na vež Novoměstské radnice, která je 70 metrů vysoká, má 6 podlaží a na vrchol vede 212 schodů. Na jihu byl orloj.

Dále jsme šli k bývalé kapli Božího Těla. Tuto kapli nechal vystavět Karel IV. Dále jsme dorazili ke kostelu sv. Štěpána, o kterým mám úplný vokno. Ale byly jsme tam, to je důležitý .Pak jsme navštívili Novoměstský pivovar. Mačkanice jako všude. Dále jsme vyrazili na Václavské náměstí 39, kde bydlel Waldemar Matuška. Maminka Jirky to zjistila v hospodě. Kráčeli jsme dolů po Václaváku k paláci Koruna. To by mě nenapadlo, že dům může mít životní pojištění. Pokračovali jsme do pasáže Myslbek. Tam jsme si došli na WC a vydali se ven naobědvat. Po obědě jsme šli k evangelickému chrámu u Salvátora, který je na Starém Městě (Nečtěte před jídlem nebo po jídle.) Za plůtkem byla hnusná plesnivá šlupka od mandarinky.

Pokračovali jsme k zdaleka obyčejnému domu z roku 1907, ve kterém bydlel ředitel Pražské konzervatoře Holzknecht. Vystoupali jsme k Hanavskému pavilonu, který byl postaven u příležitosti Všeobecné zemské výstavy. Všichni kromě rodičů šli najít keš. Bylo to velmi nápadný. Potom jsme přešli most přes silnici a šli na tramvaj. Ta nás svezla na Malostranskou, odkud jsme vyrazili do Svatomikulášské zvonice. Výhled tam moc nebyl, byla mlha. Slezli jsme dolů a kráčeli ke Kellyho věži. Schody byly 400 let staré, proto se na ně smělo po pěti. Skoro nikdo to nedodržoval. Nahoře bylo trochu těsno.

Potom jsme pokračovali na Staroměstskou mosteckou věž. Konečně to byla změna. Místo schodů do kruhu, tak do čtverce. Byla tam místnost s novogotickým stropem a poslední věž, kterou jsme navštívili. Když jsme sešli, vydali se na zastávku tramvaje číslo 18 a tam čekali a čekali. Tou jsme se dostali zpátky na Karlák (samozřejmě tou 18), vrátili se na start, kde Píšťa vzala vstupenku týmu Hroší prdelky a já se tomu celou cestu smál. Rozloučili jsme se s Maketou a Gattakou. Šli jsme na zastávku a jeli k Hostýnský.

Pampeliška

Fotookénko

  • Kdy, kde, co?
  • 17.08. - 31.08. - Tábor
  • 13.09. - 15.09. - Sraz oddílů
  • 06.10. - 06.10. - 72 hodin
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 23. červen 2024
svátek má Zdeňka

Narozeniny
06.červenec - Tomáš C. (12)