Oddíl Tuláci Malešice

Putování za vánoční vločkou 2009

opičákTato jednodenka se uskutečnila v rekordně malém počtu Tuláků. Celkem se nás sešlo na zastávce tři. No nic, Nasedli jsme do žlutého autobusu a uháněli směrem Liberec. Cesta uběhla jako nic a my mohli začít obdivovat liberecké tramvaje. Když jsme vystoupili z tramvaje, byli jsme u cíle – liberecká ZOO.

Nejprve jsme si koupili vstupenky a poté jsme se vydali za zvířaty. Zoo je sice menší, než v Praze, ale stejně to stálo za to. Na klecích visely docela vtipné cedule, které upozorňovaly, že nemáme zvířata krmit, že se ničí příroda atd. Koneckonců, koukněte se do fotogalerie. Krásné byly žirafy a opičáci kteří se v kleci stále pošťuchovali, běhali a dokonce i kopulovali. Procházeli jsme zoologickou a najednou jsme uslyšeli hrozné rány. Koukli jsme se tedy za klec a uviděli kozy, nebo spíše kozly, kteří se prali o své samice. Obrovskou rychlostí do sebe narazili a zapřeli se do sebe kly a začal souboj. Takto se to opakovalo mnohokrát. Když jsme procházeli kolem geparda, nikdo z nás nesebral odvahu k němu strčit prstíček, i když jsme se hecovali.

ŽirafaU buřtostánku jsme si dali výborné langoše a potom jsme šli dále. Šli jsme si tak po cestě a vidíme nějaké utíkající děti. Jakoby si dávali závody ve sprintu. Od pravdy nebylo daleko. Vedle cesty byl radar a každý si mohl vyzkoušet, jak rychle běží. Nejrychlejší byl Opičák, kterému se na radaru rozsvítilo asi 25 km/h. Ale Matěj s Davidem k němu měli velmi blízko. Ještě jsme si na konci zoo roztočili otáčivé dveře a šli jsme na tramvaj.

PlameňáciPodařilo se nám to stihnout tak, že Opicčák s Matějem, kteří jeli jiným směrem než do Prahy, stihli správný autobus a nemuseli jet vlakem, kde by ještě přestupovali. To je velmi potěšilo. David ještě chvíli čekal na autobusovém nádraží a potom také odjel. I když to byla jednodenka ve třech lidech, líbilo se nám to.

Fotky zatím pouze zde

  • Kdy, kde, co?
  • 23.02. - 25.02. - Výprava
  • 22.03. - 24.03. - Výprava
  • 19.04. - 21.04. - Výprava pod stan
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 23. únor 2024
svátek má Svatopluk

Narozeniny
23.únor - Alex (12)
01.březen - Jirka P. (13)
03.březen - Honza (16)
03.březen - Eliška (15)
04.březen - Anička (9)