Oddíl Tuláci Malešice

Sázení stromu a promítání

Sázení stromu a promítání

Klubovna a vnitroblok, 11. 10. 2015

Bylo příjemné poledne, sice chladné, ale bez deště. Sešli jsme se u klubovny a rozdělili se na dvě party – jedna šla kopat díru na sázení stromu a druhá si natáhla rukavice a vrhla se na úklid dvorku. Asi po půl hodině se obě party vyměnily.
Když už byl dvorek čistý i pod keři a na vyhození zbýval jen jeden vrak auta, který by se do popelnice stejně nevešel, začali jsme natírat stará klepadla. Rozhodli jsme se, že díky nové barvě bude dvorek veselejší a udělali jsme jedno modré a druhé oranžové. Bohužel kvůli natírání bylo zničeno i nějaké oblečení, protože barva nejde vyprat.
U stromu dál pokračovaly práce. Jáma byla vykopaná, ale bylo potřeba k ní dopravit strom. Ten stál opřený asi 20 metrů daleko.

Byla zvolena taktika, že na tři všichni zatáhli a skutečně fungovala, ale bylo to dost pomalé. Pak přišel na pomoc Matěj a bylo to lepší.

Usadili jsme stromeček do jámy a připevnili kolem něj kůly. Jeden se musel nejdřív rozřezat na stejné díly, takže vznikla otázka – jak? Ale také jsme si poradili a pomohli si měřením pomocí bot.
Nakonec jsme ke sloupku připevnili cedulku, že strom je javor mléč a byl vysazený dnes 11. 10. naším oddílet Tuláci Malešice v rámci akce 72 hodin. To se už blížila třetí a začali se scházet rodiče.
Honem jsme ještě poklidili klubovnu, vyluxovali a rozmístili židle a stolek s projektorem. A mohli přijít.
Sešlo se nás opravdu hodně. Určitě kolem čtyřiceti. Na začátek byla krátká promluva o oddílovém životě – že se má jezdit na výpravy, co s sebou člověk tak potřebuje (batoh, boty, spacák) a jak naše akce vypadají a pak už to mohlo začít! Promítání fotek z loňska.
Matěj je vytřídil a připravil z každé akce pár obrázků na připomenutí toho, co jsme zažili – výpravy, podzimky, puťák, tábor, jednodenky. Všechno postupně, jak šlo za sebou. Při promítání jsme vzpomínali a říkali, co se tehdy dělo a co to vlastně na fotce je.
Na závěr jsme si pustili video z letního tábora (30 minut!) a kolem půl šesté jsme se začali rozcházet domů s příjemnou vzpomínkou na minulý rok.
Píšťalka

Fotookénko

  • Kdy, kde, co?
  • 23.02. - 25.02. - Výprava
  • 22.03. - 24.03. - Výprava
  • 19.04. - 21.04. - Výprava pod stan
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 23. únor 2024
svátek má Svatopluk

Narozeniny
23.únor - Alex (12)
01.březen - Jirka P. (13)
03.březen - Honza (16)
03.březen - Eliška (15)
04.březen - Anička (9)