Oddíl Tuláci Malešice

Semtamník č. 57 - zimní spánek

Semtamník č. 57 - zimní spánek

Další díl oddílového časopisu se rodilo na poslední chvíli. Chtěli jsme ale ještě jeden vydat před již pravidelným dubnovým číslem při příležitosti akce pro veřejnost Za pokladem lesa. Hned na druhé straně máme novinku. A to je tabulka na piškvorky. Dlouhá léta byla tato strana prázdná, ale nakonec se využití našlo.

Výčet akcí je zde na rok dopředu. Vánoční výprava 2014 bude do Nových Hradů. Zároveň jsme ale nezapomněli na oslavu 50 let oddílu, která se bude konat 25. 9. 2033. V úvodníku nám Píšťalka nabídla pár pořekadel a pranostik. Psala to ještě než napadl sníh. Na lednovce ho nakonec bylo dostatečně.

První Semtamník v novém roce přináší několik zápisů ze schůzek – novoroční předsevzetí a přání Tulákům, věty, kde slova začínají jedním písmenkem, morseovka a události, které by nás překvapili.
Okénko do kroniku obsahuje zářijnovou, říjnovou a listopadovou výpravu. Pokud jste nebyli na nějaké výpravě, můžete se dočíst, jak postupuje celoroční hra. V okénku do kroniky zjistíme, koho můžeme v lednu potkat v českých lesích a na polích.
Nezapomněli jsme otisknout vzkazy, které k nám dorazily po oslavě 30ti let. Některé byli z Facebooku jiné z našeho webu. Mates nám ve článku „Kde všude najdeme kešky“ popsal i někdy bizardní ukrytí krabiček. Stromy a kanály nejsou výjimkou.
Najdeme zde i pár informací o celoroční hře – pověst o založení Říma a výčet základních bohů.
Čtvrtletní bodování máme za sebou, a tak jsme ho uveřejnili i v časopise. Semtamník končí pár vtipy, hádankami od Ježovky a ohlédnutím za dobou, která uplynula od vydání minulého Semtamníku tj. za celým školním pololetím.

Stahujte zde Semtamník č.57

  • Kdy, kde, co?
  • 23.02. - 25.02. - Výprava
  • 22.03. - 24.03. - Výprava
  • 19.04. - 21.04. - Výprava pod stan
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 23. únor 2024
svátek má Svatopluk

Narozeniny
23.únor - Alex (12)
01.březen - Jirka P. (13)
03.březen - Honza (16)
03.březen - Eliška (15)
04.březen - Anička (9)