Oddíl Tuláci Malešice

Skřítek tábornictví: oheň, mapa, buzola

Skřítek tábornictví: oheň, mapa, buzola

Zátoka Pláňat, 29. – 31. 5. 2015

Pátek

Sraz jsme měli v 16:15 na Roztylech. Mosterhighka přišel pozdě. Ale vůbec to nevadilo, protože jsme měli čas. Pak jsme šli na autobus. Byl celkem plný, ale my jsme měli místenky. Na dálnici byla kolona, tak jsme se báli, že nestihneme autobus z Vlašimi. Ale naštěstí jsme ho stihli. Vystoupili jsme v Keblově, ale docela pršelo. Šli jsme po silnici a zahnuli jsme před cedulí „PRS“. Šli jsme takovou polní cestou a najednou tašky!!! (střešní). Cestou jsme viděli duhu (2 duhy najednou… ) a taky SRUB!!!!!

Tak jsme ho prohlídli a já jsem si myslel, že budeme spát na půdě, ale ne. Tak jsme šli hrát šiškovou válku, ale vznikla z toho klacková válka. Hráli jsme cca 1 hodinu. Pak jsme si šli čistit zuby a šli jsme spát. Než jsme usli, Píšťa nám zahrála na kytaru všech pět písniček, které umí na kytaru. A pak jsme šli spát. Spali jsme až do 6:20.

V noci jsem budila Píšťalku. Protože jsem potřebovala na WC. Aby mi půjčila baterku. Potom jsem ji zase budila, aby jsem jí vrátila baterku. Potom jsem jí zase budila, protože mi někdo vzal spacák. Vzbudila jsem Danyho a ptala jsem se, jestli mi ho nevzal. Říkala jsem, že je můj. Tak mi ho dal. Ale pak řekl, kde je můj spacák. Ale pak řekl, kde je můj spacák. Byl to jeho spacák. Musela jsem vzbudit Timura, ten samozřejmě měl můj spacák. Takže jsem se moc nevyspala ani Píšťa.

Sobota

Vstali jsme v 6:20 a otravovali jsme. Píšťa nás pustila ven. Venku jsme bojovali s klacky. Potom byla snídaně. Byly buchty. Pak přijel Beruna, ale hned zase odjel. Tak jsme šli do lesa na dřívi. Tahali jsme cca dvoumetrové klacky, které jsme nejdřív osekávali a řezali na kozách.

Udělali jsme asi dvě vaničky dřeva. U dřeva jsme našli zprávu od skřítka. Monsterhighka řekl, že zavoláme skřítka Pohodu. Tak jsme ho zavolali a on přišel. Řekl nám, že si máme udělat těstoviny na ohni. Přinesli jsme si dřevo, ale hodně foukalo. Chvíli jsme čekali a doufali, že přestane foukat. Začalo pršet. Přišel skřítek a řekl nám, že to máme udělat na kamnech. Tak jsme to vařilo. Monsterhighka nám to dal trochu blbě, protože tam dal těstoviny, když to ještě nevařilo. Proto jsme měli ufonské těstoviny. Druhá skupinka to měla normální. Každý si po sobě umyl nádobí.

Pak jsme zase bojovali. Pak přišel skřítek a dal nám mapu, kde byla horní polovina špatně. Tak jsme se vydali ji opravit podle skutečnosti. Lesem jsme došli ke Gattakovu tunelu a prolezli jsme ním na druhou stranu. Tam jsme viděli dvě žáby. Pokračovali jsme až k bývalému železničnímu mostu. Pak jsme se vrátili na hráz a vylezli jsme na ní po srázu.

Pak jsme šli po silnici k ceduli přes „PRS“. Pak zase tou polní cestou k závoře a dál ke srubu. A pak jsme králi fotbal, který skončil 6:7 a komentoval nám to Matěj. Pak jsme šli to zkusit zapálit. Mezitím přišel skřítek, tak řekl, že budou buřty. Tak jsme zapálili ohně a byly buřty – no mňam mňam! Pak nám Píšťa hrála na kytaru.

Pak jsme šli všichni na bojovku za sněhulákem a cestou jsme potkali Dádu s Danem, kteří mysleli, že tam je konec. Ale nebyl tam. Tak jsme šli čtyři – já, Monsterhighka, Dáda a Dan. Nakonec to nebyl sněulák, ale tři papírky, které se leskly. Pak jsme se vrátili a šli spát. Než jsme usnuli, Píšťa hrála na kytaru.

Neděle

Ráno jsme vstali v 8:00. Zabalili jsme si spacáky. Pak jsme šli na snídani, ke které jsme měli chleba se sýrem. Pak nám skřítek řekl, že musíme důkladně uklidit. Tak jsme uklidili. A já, Monsterhighka, Dany a Dan šli hrát fotbal. Pak Monsterhighka odjel. Učili jsme se určit azimut na buzole a pak jsme šli na krátký azimuťák – já šel jako první skoro bez problémů. K obědu byla čína s rýží. Šli jsme po dvojicích k vodě. Dáda spadl do vody. Já rychle zareagoval a běžel do chaty za Píšťou. Když ho uviděla ona řekla, že mám dojít pro deku a ručník. Tak jsem pro to běžel. Mates mi to podal a šel jsem zpátky.

Po závěrečném úklidu jsme se šli rychle koupat do Želivky – byla to ledárna. Pak jsme zamkli srub a šli do Keblova na autobus bez přestupu do Prahy. Část kroniky jsme s Eliškou napsali v autobusu

Matyáš a Eliška

Fotookénko

  • Kdy, kde, co?
  • 23.02. - 25.02. - Výprava
  • 22.03. - 24.03. - Výprava
  • 19.04. - 21.04. - Výprava pod stan
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 23. únor 2024
svátek má Svatopluk

Narozeniny
23.únor - Alex (12)
01.březen - Jirka P. (13)
03.březen - Honza (16)
03.březen - Eliška (15)
04.březen - Anička (9)