Oddíl Tuláci Malešice

Sraz oddílů 2014

Sraz oddílů 2014

Meziříčí, 19. – 21. 9. 2014

Pátek 19.9.

Sešli jsme se na Hlavním nádraží v počtu 4 lidí. Když jsme všichni dorazili, šli jsme k Poutníků. Poté, co dorazili všichni Poutníci, jsme společně nastoupili do vlaku. Jeli jsme cca hodinu. V táboře jsme přestoupili na směr Protivín. Vystoupili jsme v Meziříčí a šli do Krhútského teritoria. Postavili jsme stan, pak jsme si vybalili a šli k ohni. Náhle na nás zablikala baterkou morseouvka a tam byla úplná blbost (byl to Miky). Potom na nás někdo začal pískat morseovku. Měli jsme jít k latrýnám. Tam nic nebylo. Když jsme se vrátili na louku, Krhúti už stavěli stany. Společně jsme se dosotali k ohni a tam se zpívalo. Pak jsme šli spát dobrou…

Sobota 20.9.

Ráno jsme vstali v osm hodin. Dali jsme si snídani a pak byl nástup. Na nástupu jsme se rozdělili do deseti týmů. V každém byli zástupci různých oddílů. První hra byla po divadle, ve kterém se pan Phileas Fogg rozhodl, že procestuje celý svět za 80 dní. První hra zkoušela, jestli jsme schopní se na cestu vydat. Musei jsme znát jazyky, přírodu, zeměpis, historii, přísloví a prokázat fyzickou zdatnost.
Potom jsme se balili na cestu kolem světa. Museli jsme přinést 10 věcí zašifrovaných v morseovce. V další hře jsme navštívili osm měst – New York, Londýn, Suez, Honk Kong, Kalkatu, Yokohamu, Singapur a Bombaj. V tomto úseku cesty kolem světa jsme v každém městě plnili úkol. Po splnění jsme dostali podpis jako potvrzení.
V další etapě jsme museli uhasit pomocí láhve s dírou ve víčku 5 svíček, protože sluha zapomněl vypnout plynovou lampu. Potom jsme si dali oběd a k obědu byl chléb s paštikou.
Po poledním klidu jsme měli etapu běh s kufrem na nádraží. To byl závod v lese s kládou. Když jsme doběhli na nádraží, hráli jsme to tak, že si každý musel udělat klobouk z novin a s nám na hlavě běhat. Pan Fogg nastoupil do vlaku a my jsme hráli hru na stavění kolejí. Potom jsme přeskakovali řeku a na závěr etap bylo čichnání.
Během odpoledních etap střídavě prošelo a po čichání se rozpršelo úplně. Někteří šli do deště hrát frisbee. Vařili jsme si k večeři hráškovou polívku na ohni v kotlíku. Bylo jí opravdu hodně, což bylo dobře, protože se zespodu připekla. Vedoucí během her připravili velkou hranici na slavnostní oheň. Ten začal v půl osmé, kdy přestalo pršet. Za „zpěvu červená se line záře“ ho zapálili psi (funkce u Krhútů, starají se o oheň a sněmovní teepee). Pak následovala část se scénkami a hrátkami. Uváděli to Džohny a Radek. Krhúti si připravili scénky, Poměnky „Přísloví, která vás osloví“ – scénky z nichž jsme měli poznat, co za přísloví to je. Poutníci si s námi zahráli hru na improvizaci. Vždy se začala nějaká scénka, chvíli se odehrála, pak někdo řekl „Stop“ a vystřídal jednoho z hrajících a hrálo se něco jiného. Ginkgo si připravilo scénku s lidojedy a přečetlo básničky, které složili ve vlaku.
Bohužel v devět začalo zase pršet, takže byl oheň ukončen kruem, byl vyslán signál a kdo chtěl, šel spát. Po půl hodině kapky ustaly a dál se zpívalo a povídalo. Kolem jedenácté Vašek a Honzina složili nástroje a vystřídal je Radek a Tkanička s jiným repertoárem. Kolem ohně se utvořili skupinky, které si povídali, často byli gendrově smíšené, protože většina oddílů je buď klučičích nebo holčičích, takže tohle byl příjemná změna. Kolem půlnoci už většina šla spát a v jednu utichly i kytary.

Neděle 21.9.

Ráno jsme vstali a šli jsme skládat stan. Když jsme ho složili, utíkali jsme na snídani. Ke snídani byla Píšťalčina domácí super extra výborná žlutá špendlíková marmeláda s chlebem. Po snídani jsme hráli masohry. Hráli jsme dveře, které se hrají tak, že vedoucí udělají průchod. Jeden tým musí skrz dveře proběhnout na jednu a druhý na druhou stranu. Následoval nástup. Poté společné vyhlášení výsledků. Vítězové byli z týmu „Zlomená tužka“ Pak jsme hráli další masohry- Vytuněný rybičky a policie proti demonstrantům. Zabalili jsme se a jeli vlakem do Tábora. Tam jsme šli pro sametku a pak jeli do Prahy.

Zapsali: Šmoulinka, Diskito, Píšťalka

Fotookénko

  • Kdy, kde, co?
  • 14.06. - 16.06. - Cyklovýprava
  • 17.08. - 31.08. - Tábor
  • 13.09. - 15.09. - Sraz oddílů
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 22. květen 2024
svátek má Emil

Narozeniny
17.květen - Jirka (60)
06.červen - Vašek (16)