Oddíl Tuláci Malešice

Vánoční putování do Říše Skřítků

skritci-01-nahled Hostivařský lesopark, 30. 11. 2013

Ještě týden před akcí měl jít na tuto noční hru pouze jeden tým o pěti lidech. Pár dní před akcí se přihlásily ještě čtyři děti, takže jsme mohli vyrazit ve dvou skupinkách. V obou musel být jeden dospělák, takže s jedním šel Mates a s druhým jeho máma Hanka.
Sraz byl tentokrát netradičně na autobusové zastávce Limuzská. Všichni dorazili včas, takže jsme mohli nastoupit do 177čky. Po vystoupení na Selské jsme věděli, že máme pouze 15 minut pro přesun na start. Rychlým krokem jsme ušli kilometr a dorazili pouze 10 minut před tím, než měl první tým vyrážet. Cestou ti pozornější z nás viděli Adventního skřítka. Ve skřítčí krčmě jsme udělali pár ok do vánočního řetězu, ale už jsme museli vyrážet.

První skřítek nám dal úvodní informace, které jsme si přečetli. Podle nich jsme se vydali doprava po asfaltovém chodníku. Po cestě jsme měli hledat šest myšek, které nám poví, jak dál. První myšku jsme nalezli hned. Vedle ní byla schránka se souřadnicemi. Některé čísla ale chyběla. Pokračovali jsme tedy do kopce po pěšince. Ani po třiceti metrech jsme ale nic dalšího nenašli, tak jsme se vrátili a šli hledat další myšku dál po cestě. Pak následovala, 2. 3. a 4. U páté si Mates uvědomil, že zapomněl dát druhé skupince GPSku, položil ji tedy vedle myšky a připsal zprávu. Po nalezení poslední skritci-02-nahled myšky jsme museli sestavit souřadnice dohromady. Zde jsme strávili asi 5 minut. Nakonec nám pomohl Mates a my mohli vyrazit pod Hostivařskou přehradu. Petr si vzal navigaci a dovedl nás tam. Neuposlechli jsme úvodní informace, že máme jít pořád po cestě, a tak jsme to vzali krosem přes vysoké kopřivy (naštěstí už suché). Došli jsme ke strážcovi lesa z jiné strany, než ze které jsme přijít měli. Ten nás tedy zahnal zpět, abychom si přečetli instrukce. Po odříkání formule opět přišel a my mu pomoct najít schránu s klíčem. Ten patřil k velké truhle, kterou otevřel a my si mohli vzít bonbónek na posilněnou.
Pokračovali jsme podle strážcovi rady přes most, za kterým jsme měli hledat bludičku. Našli, ale na druhé straně kamene, než jsme přišli. Začali jsme tedy hledat nějakou zprávu. A nic. Když dorazil i druhý tým, rozhodli jsme se, že vyšleme dva rychlíky zpět ke strážcovi. Za chvíli už na sebe upozorňoval lucerničkou hudební skřítek, který byl dál po cestě. Vydali jsme se tedy za ním. Podle obrázků jsme poznali šest koled.
Další cesta už šla jako po másle. Nikde jsme se neztratili ani zbytečně nezdrželi. Adventní skřítek nás přivítal moc pěknou básničkou a my doplňovali čísla dnů k obrázkům. Druhý tým to nakonec plnil s námi, díky úspoře času. Po splnění úkolu jsme pokračovali srázem do kopce. Překvapilo nás moc pěkné svítící zábradlí, opřít jsme se ale nepokusili. U odpočívadla na vrcholu byli stromoví skřítci. Zlý skřet jim pověsil zlaté šišky vysoko na strom. Museli jsme pro ně tedy dolézt a dvě si vzít. Poté jsme ještě poznávali stromy podle listů. Poštovní skřítek nás musel dlouho přivolávat svým skritci-03-nahled zvoncem, ale nakonec se dočkal. Vytřídili jsme barevné dopisy, ze kterých jsme složili znak geocachingu. Skládání bylo díky větru obtížné. Dlouho jsme nemohli najít poslední dílek, který se nám schoval pod jednu část obrázku. A poté už pouze vánoční skřítek, u kterého jsme museli zhasnout baterky a pomocí vyřčeného zaklínadla jsme proměnili zlého skřeta na hodného skřítka.
Vánoční skřítek nás za odměnu dovedl k rozsvícenému vánočnímu stromečku. Každý dostal nějaké dárečky (placku, lízátku a dřevěné kolečko). U posledního skřítka jsme se dostali do krabičky, kde jsme získali sedm klíčů k sedmi zámkům, které střežily vánoční knihu. Všechny jsme otevřeli a mohli se zapsat. Poté jsme na poli počkali na druhý tým, který jsme popoháněli. Díky brzkému odjezdu autobusu nemohli napsat do knihy moc dlouhý zápis. Poté jsme už nařídili sprint po panelové cestě. Vojta vzal Šimona na záda a vyrazili jsme. Kilometr z kopce jsme uběhli za 6 minut. Autobus nám hned jel a po patnácti minutách jsme se rozcházeli opět na Limuzský.

Zapsal: Mates

  • Kdy, kde, co?
  • 23.02. - 25.02. - Výprava
  • 22.03. - 24.03. - Výprava
  • 19.04. - 21.04. - Výprava pod stan
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 23. únor 2024
svátek má Svatopluk

Narozeniny
23.únor - Alex (12)
01.březen - Jirka P. (13)
03.březen - Honza (16)
03.březen - Eliška (15)
04.březen - Anička (9)