Oddíl Tuláci Malešice

Vánoční vločka 2013

Václavské náměstí, Slovanský dům a Zimní stadion Hasa, 25. a 26. 12. 2013

Středa 25. 12. 2013

25. prosince na Boží hod vánoční jsme se sešli v nevelkém počtu celých tří osob pod koněm. Nebyl to jen tak nějaký kůň, ale kůň samotného svatého Václava. Sešli jsme se na geocachingovém eventu (setkání) „Na Boží hod s cukrem pod koněm“. Když se Píšťalka a Matěj zapsali do logbooku, pokračovali jsme dolů Václavským náměstím. Prošli jsme ulicí Na Příkopě a došli do kina na Slovanském domě. Navštívili jsme představení Hobit, Šmakova dračí poušť. Film se nám líbil. Rozhodně to byla úžasná podívaná. Amazonka a Píšťalka už četly knížku Hobit, takže věděli, co se bude dít, ale akční fantasy scény stejně nečekaly. Shodli jsme se, že je to hezky natočená pohádka.

Čtvrtek 26. 12. 2013

Vánoční vločka pokračovala symbolicky i následující den. Den předem, když jsme se loučili, Amazonka prohlásila jen tak mezi řečí, že by šla ráda bruslit. Večer jsme to dali dohromady – zjistili, kde mají velké kluziště a vstup zadarmo. Volba padla na zimní stadion Hasa stojící ve Vršovicích naproti Vršovickému nádraží. Srazili jsme se v deset až na místě. Na stadionu bylo hafo lidí, ale našli jsme se celkem rychle. Nandat brusle a rychle na led, za necelou hodinu zavírají. Nejdříve nejisté krůčky, protože jsme na ledě zase rok nestáli. Ale pak už si člověk vzpomněl a už to šlo jako po másle. Ani hodně lidí nás neodradilo od rychlé jízdy. Uprostřed bruslili kluci, kteří asi hrají hokej nebo dělají krasobruslení. Jezdili rychle a to mi vyhovovalo. Áma bruslila tak různě a Píšťa zůstávala někde v davu. Přesto jako jediná nakonec nespadla. Já jsem si sedl na led během prvních patnácti minut asi dvakrát. Po půl hodině se pořadatel zapískal, všichni se jek úderem blesku otočili a začali bruslit na druhou stranu.
Ke konci se odstranily zábrany dětské zóny, a tak bylo více místa. Nabral jsem si sníh a hodil ho po Ámě. Trefa. Samozřejmě mi to chtěla vrátit a tak nastala asi pětiminutová honička. Nakonec svoji sněhovou kouli hodina a minula. Možná trefila nějaké lidí sedící vedle kluziště Big grin Hračky plačky se říká a většinou to i vychází. Těsně před končící píšťalkou Amazonka najela do nějaké díry a spadla na led. Pak ji to pěkně bolelo. Ale to už byl konec a my se vydali každý svým směrem. Já na rodinnou oslavu a holky domů.

Zapsali: Mates a Píšťalka

  • Kdy, kde, co?
  • 23.02. - 25.02. - Výprava
  • 22.03. - 24.03. - Výprava
  • 19.04. - 21.04. - Výprava pod stan
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 23. únor 2024
svátek má Svatopluk

Narozeniny
23.únor - Alex (12)
01.březen - Jirka P. (13)
03.březen - Honza (16)
03.březen - Eliška (15)
04.březen - Anička (9)