Oddíl Tuláci Malešice

Založení Říma a Matesovy 18. narozeniny

Založení Říma a Matesovy 18. narozeniny

Maršov, 14. – 16. 2. 2014

Pátek 14. 2. 2014

Sraz byl před školou Hostýnskou. Jirka nás odvezl až na místo do Maršova. Vybalili jsme si a navečeřeli jsme se a šli ven hrát svíčkovanou. Potom jsme uviděli vlčici, která nesla dvě děti, honili jsme jí a zkoušeli různý triky, jak ji uklidnit. Zkoušeli jsme oheň a dávat jí svíčky, ale nakonec zabralo to, že někdo běžel dozadu a vyl jako vlk, aby přilákal vlčici k sobě. Vlčice nás pak honila. Nakonec jsme jí vzali obě děti (Romulus a Remus). Doma jsme je zabalili, aby se zahřály. Potom jsme šli spát, a abychom usli, Píšťalka nám vyprávěla pohádku o princi Marigoldovi. V noci někdo chrápal tak, že se otřásal strop.

Sobota 15. 2. 2014

Dopoledne jsme šli (jenom holky) ven a hráli jsme si. Pak jsme šli všichni na procházku a cestou jsme hráli hry. Hledali jsme kartičky a ještě předtím jsme hráli hru lidský tělo. A potom jsme šli ještě kousek a tam jsme našli dárek pro Matěje. A hráli jsme další hru, která se jmenovala Gladiátorské šátky. Když jsme přišli, hráli jsme deskové hry a vařila se večeře, což byly fazole. Ráno vedoucí probudil strašný řev, takže jsme vstávali všichni už před osmou. K snídani byly rohlíky s mazacím sýrem, který na nich byl v hrudkách. Vyrazili jsme do lesa na lidské tělo. K obědu byl výborný kuskus s kuřecím masem a kukuřicí. Polední klid si vedoucí prodloužili, protože holky šly na zahradu hrát na schovku a kluci hráli Bang!
Po celý den Matějovi všichni přáli k narozeninám. Dostal skládačku, ze které vyluštil souřadnice, tak jsme ho tam všichni doprovodili a cestou jsme hráli na navigování k lístečkům. Došli jsme k rybníku, kde Matěj našel krabičku s dárkovými kolečky. U rybníka jsme si zahráli gladiátorské šátky.
Cestou zpátky už se stmívalo, ale chalupu jsme našli. K večeři byly fazole, co byl nový recept, což ovšem mělo za následek, že se všichni najedli a spousta fazolí zbylo (potom je dostal Matěj). Po fazolích se hrál BANG!
Po partičce BANG!u zdržely děti Matěje nahoře a dole se mezitím připravovalo překvapení. Pak se všichni sběhli dolů a připravili se za stůl, kde byl připravený dort s osmnácti svíčkami. Když Matěj přišel, zazpívali jsme „Matěj má narozeniny“. A pak byl dort. A šlehačka.
Šmoulinka si dal šlehačku na talířek a obtiskl si v tom obličej, což byla velká sranda, hlavně když pak Beruna říkal ať se olíže a nechodí špinit koupelnu. Pak jsme si akorát vyčistili zuby a šli poslouchat pohádku na dobrou noc o Marigoldovi a zaklínači Geraltovi.

Neděle 16. 2. 2014

Po včerejším vyčerpávajícím dni jsme dnes ráno vstávali později. Kolem deváté jsme seběhli dolů pro buchty. Po snídani jsme začali hrát BANG! a DiXit. Za chvíli k nám přišli dva chlápci a začali nás objímat se slovy: „Maminko, tatínku…“ Podivili jsme se, ale po chvíli pochopili, že je to Romulus a Remus. Přivítali jsme se, zavzpomínali na včerejší dětství a na jeho
úskalí. Bratři si jen matně vzpomínali, co všechno jsme s nimi dělali. Kdyby jen věděli, že jsme s nimi házeli a sundavali jim ponožky. Romulus a Remus nám řekli, že jejich strýc dobyl město Alba Longa, kterému vládl jejich děd. Rozhodli jsme se, že jim pomůžeme a dobudeme opět město a předáme ho do ruky právoplatného majitele. Vyrazili jsme tedy do lesa a hledali město. Našli jsme kousek za barákem a Remus šel obhlédnout situaci a my si mezitím s Romulem udělali rozcvičku. Jeden tým představoval obránce, kteří chytali útočníky. Druhý tým se snažil podpálit pětadvacet domečků z papíru. Útočníci se chodili oživit do svatyně Pluta (boha podsvětí) a obránci prosili o odpuštění u svatyně Jupitera (nejvyššího boha). Podařilo se nám Alba Longu dobýt, a proto jsme od Romula a Rema dostali paměťáky a další krystal do Knihy. Poté se bratři rozhodli, že založí nové město. Kousek od bojiště našli vhodné místo. Romulus vzal klacek a vyvrtal brázdu, o které řekl, že zde bude zeď nového města. Remus se mu vysmál a čáru přeskočil. Proto ho Romulus přetáhl klackem a svého bratra zabil. My ho odtáhli zpět na „správnou stranu“. Vrátili jsme se do chaty, zahráli si opět BANG!, venkovní hry a i uvařili oběd. Po dobrých těstovinách jsme si dobalili, opět zahráli karetní hry a odpoledne – cca ve čtyři vyrazili Jirkovým autem do Prahy.

Zapsali: Nela, Kája, Píšťalka, Mates

Fotookénko

  • Kdy, kde, co?
  • 17.08. - 31.08. - Tábor
  • 13.09. - 15.09. - Sraz oddílů
  • 06.10. - 06.10. - 72 hodin
  • Schůzka - každou středu od 16-18 hod
Slavíme

Dnes je 23. červen 2024
svátek má Zdeňka

Narozeniny
06.červenec - Tomáš C. (12)